Araç Üreticileri Neden Continental Tercih Ediyor?

Araç Üreticileri Neden Continental Tercih Ediyor?

Hali hazırda araç üretimi yaban bir çok firma ürettiği arabalarında Continental lastik ürünlerini kullanıyor. Çünkü araç üreten firmalar araçlarında birinci sınıf ve en yüksek kalite standardına sahip lastik ürünlerini kullanmayı tercih ediyorlar. Bu kaliteyi sürekli tutmak için de kullanacakları lastikleri en az 100 farklı test ile deniyorlar. Bu testlerin başında yol tutuşu testi, ıslak ve kuru zeminde frenleme testleri, maksimum hız testi ve gürültü seviyesi testleri gelmektedir.

Araç Üreticileri Neden Continental Tercih Ediyor?

Bu testler yapılırken lastiğin göstereceği kilometre performansı da dikkat edilen önemli özelliklerin başında geliyor. Bu testler sonucu daha önceden araç üreticilerinin belirlediği gereksinimlerin hepsini karşılayıp karşılamadığı analiz edilir. Bu gereksinimlerin tümünün karşılanabildiği ürünler araçlarda kullanılacak lastikler olrak tespit edilir ve kullanılır. Aracın türü kompakt ya da bir spor otomobil de olsa kullanılacak lastiğin bu araca eklenmesinin tek yolu bu testleri uygun şekilde geçmesiyle sağlanmaktadır.

Continental ürettiği lastiklerle Avrupa'nın en çok tercih edilen markası haline gelmiştir. Avrupa'da üretilen araçların üçte birinde Continental imzalı araç lastiklerinin bulunması tesadüf değildir. Bu lastiklerin jant ebatları 13 ile 23 inç arasındadır. Lastikler 500'ü aşkın araç modelinde kullanılmaktadır. Bu bile Continental'in avrupada ne kadar sevildiği ve markanın ne kadar başarılı bir üretici olduğunu anlamaya yetecek rakamlardır. Avrupadaki bu başarısı dolayısıyla da Continental dünyanın en önde gelen lokomotif araç üreticilerinin tercihi haline gelmiş bir Alman menşei lastik üreticisidir.