Continental, 2015 Asya Kupası’nın Resmi Sponsoru Oldu

Continental, 2015 Asya Kupası’nın Resmi Sponsoru Oldu

Continental, sponsorluğunu üstlendiği dünya çapındaki futbol organizasyonlarına 2015 Asya Kupası’nı da ekledi.

Asya Futbol Konfederasyonu (AFC) ile bir işbirliği anlaşması imzalayan dünyanın en büyük uluslararası lastik tedarikçisi Continental,  önümüzdeki yıl 9-31 Ocak tarihleri arasında Avustralya’da düzenlenecek 2015 Asya Kupası’nın resmi sponsoru oldu. Continental, 2015 Asya Kupası sponsorluğu ile Asya Pasifik Bölgesi’ndeki uluslararası futbol organizasyonuna ilk kez sponsorluk desteğinde bulunuyor.

Düzenlendiği 1956 yılından beri bölgesinde önem kazanmaya başlayan ve kıtanın en büyük futbol organizasyonu haline gelen Asya Kupası’nın önümüzdeki yıl 2,5 milyar kişi tarafından izleneceği öngörülüyor. Eleme turuna Asya kıtasından 46 ülkenin katılacağı turnuvaya sponsorluk desteği veren Continental, bölgedeki farkındalığını ve premium marka imajını artırmayı hedefliyor.

2014 FIFA Dünya Kupası’nın da resmi sponsorları arasında yer alan Continental; UEFA Şampiyonlar Ligi (1995–2000), 2006 FIFA Dünya Kupası, EURO 2008, 2010 FIFA Dünya Kupası™ ve UEFA EURO 2012’nin de destekçileri arasında yer almıştı.

Continental’in uluslararası futbol sponsorluk faaliyetleri hakkında daha fazla bilgiye, www.ContiSoccerWorld.com adresinden ulaşılabiliyor.

Continental Hakkında:

Continental, 2013 yılında 33.3 milyar Euro'luk bir ciro ile dünyanın önde gelen otomotiv tedarikçilerindendir. Fren sistemleri, motor ve şasi sistemleri ve elemanları, aletle donatım, infotainment (bilgilendirmeli eğlence) çözümleri, araç elektroniği, lastik ve teknik elastomer ürünleri sunucusu olarak Continental; daha fazla sürüş emniyeti sağlamaya ve küresel iklimi korumaya önemli katkılarda bulunmaktadır. Bunun ötesinde, Continental otomotiv iletişiminde yetkin bir iş ortağıdır. Continental 49 ülkede yaklaşık 182.000 çalışanıyla faaliyet göstermektedir.

42.000’den fazla çalışanıyla dünyanın önde gelen lastik üreticilerinden Continental’in lastik bölümünün satışları, 2013’te 9.583 milyar Euro‘ya ulaşmıştır. Dünya çapında 22 üretim ve ürün geliştirme noktasına sahip olan Continental Lastik Bölümü, geniş çaplı üretim ve Ar-Ge yatırımları ile uygun fiyatlı ve çevreye duyarlı ürünlerin oluşturulmasına büyük katkı sağlamaktadır. Continental Ticari Araç Lastiği bölümü dünya çapında en büyük kamyon, otobüs ve özel nitelikli ticari lastik üreticilerinden biridir.

Continental’in Lastik bölümü Almanya Kupası (German DFB Cup), Brezilya’da düzenlenecek olan 2014 FIFA Dünya Kupası ve Fransa’da düzenlenecek olan UEFA EURO 2016’nın resmi sponsorudur.