Continental SUV Lastiklerinde De Lider

Continental SUV Lastiklerinde De Lider

Autobild Allrad dergisi SUV araçlarının ıslak ve kuru zeminde kullandıkları yaz lastikleri için bir takım testler gerçekleştirdi. Bu test için 8 SUV yaz lastiği seçilip oldukça çetin testlerden geçirildi. Continental lastiklerinden ContiSportContact 5 SUV bu testlere katılan lastiklerden biriydi ve beklendiği gibi tüm testlerde en iyi dereceyi alarak testi başarıyla geçti. Bu lastikler Continental'in Almanya Hannover kentinde üretilmektedir. Continental, rakipleri oldukça dişli olmasına rağmen kalitesini her ortamda kanıtlamaya devam ediyor. Bu rakipler başta Avrupalı, Asyalı ve Amerikalı olmak üzere 7 ayrı üreticiden oluşmakta.

Bu testler 265/60 R18 boyutundaki lastikler üzrinde gerçekleştirildi. Kuru zemin, ıslak zemin, çim, çakıllı ve kumlu yollar gibi 16 çeşit zor şartta testler uygulandı. Continental'in en iyi dereceyi alıp örnek gösterilmesiyle sonuçlanan testlerin sonuçları da Autobild Allrad dergisinde yayımlandı. ContiSportContact 5 SUV lastiğinin dengeli performans başarısı gözlerden kaçmadı. Tüm zeminleringibi)  en iyi tutuş seviyesine sahip lastik aynı zamanda Continental'in gurur kaynağı haline gelmiş bulunuyor. Kuru zemindeki fren kapasitesi kadar ıslak ve öakıllı çember test yollarında da ideal performansın sahibi oldu. Testlerin sonucu elde edilen başarı bir lastikten beklenen hemen her türlü ihtiyacı (ıslak zeminde en kısa duruş mesafesi ve düşük yuvarlanma gibi) tek bir üründe toplanması anlamına geliyor.

Araç Üreticilerinin Tercihi

Piyasadaki çoğu SUV araca uygun olan ContiSportContact SUV 5 hem ıslak hem de kuru zeminde düşük yuvarlanma direnci sunmaktadır. Aynı zamanda ürünün yüksek kavrama ve virajları güvenli alma gibi ekstra özellikleri de mevcut. Bu seri de üretilen lastikler 17-20 inçlik jantlarda kullanılabiliyor. Ayrıca 195 ve 315 milimetre kesit oranı yüzde 65 ile 35 arasında değişen boyutta kullanılabiliyor. Bu lastiklerin 300km/s hıza onayı mevcut. Araç üreticilerinin fabrika çıkış modelleri için üstün özelliklere sahip bu sportfi modeli tercih etmeleri tesadüf değil.