IAA 2014’te Continental Rüzgarı Esti

IAA 2014’te Continental Rüzgarı Esti

Continental, Almanya’nın Hannover kentinde 65’inci kez düzenlenen IAA Hannover – Uluslararası Otomobil ve Ticari Araçlar Fuarı’nda lastik modelleri ve filoların hayatını kolaylaştıran üstün teknolojilerine kattığı yeniliklerle ziyaretçilerin ilgisini üzerine çekti. 
 
İki yılda bir düzenlenen fuarda 2012 yılında 3. nesil lastikleri ile ticari araç lastik modellerinde yeni bir dönemi başlatan Continental, her müşterisinin ihtiyacına özel ürünlerini 140 yılı aşkın deneyimi ile geliştirmeye devam ediyor. 
 
Continental’in fuar kapsamında tanıttığı, ContiPressureCheck isimli lastik basıncı izleme sistemine eklediği yenilik ise kamyon ve römork lastiklerinin basınç ve ısı verilerini kesintisiz izlemeyi daha da kolaylaştırıyor.
 
Dünyanın en büyük uluslararası lastik ve orijinal ekipman tedarikçilerinden Continental,  23 Eylül‘de Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenen IAA Hannover – Uluslararası Otomobil ve Ticari Araçlar Fuarı’nda kamyon ve otobüs lastikleri için yeni geliştirdiği modelleri ve lastik basıncı izleme sistemi ContiPressureCheck’e eklediği yeni özellikleri ile dikkatleri üzerine çekti.
 
Yeni Nesil Ticari Araç Lastik Modelleri ile Filolar İşletme Maliyetlerini Azaltıyor
 
2013 yılında pazara sunduğu 3. nesil lastiklerini geliştirmeye devam eden Continental’in tanıttığı ürünler arasında karayolu taşımacılığı için Conti EcoPlus, bölgesel taşımacılık ve dağıtım faaliyetleri için Conti Hybrid ve kış koşullarında kullanım için Conti Scandinavia ile 3. nesil premium sıcak kaplama lastikleri ContiRe yer alıyor.
 
Continental; filoların işletme maliyetlerini, lastikten sağlayacakları maksimum fayda ile ortak paydada buluşturmayı amaçlıyor. Yakıt kullanımını azaltan yeni lastiklerini ayrıca yeniden kaplamaya olanak sağlayacak şekilde geliştiren Continental, yeni modelleriyle müşterilerinin rekabet düzeylerini artırmaya yardımcı oluyor.
 
Tüm Lastiklerin Basıncı ve Isı Verileri Tek Bir Ekranda
 
Kamyon ve römorkların lastik basınçlarını izlemeyi kolaylaştırmak için geliştirilen ve ContiPressureCheck’e eklenen Otomatik Römork Algılama (Automatic Trailer Learning – ATL) römork üzerinde ek bir kuruluma ve hareket halindeki aracın sürücüsünün ek bir müdahalesine ihtiyaç duymadan çalışıyor.
 
Filo işletmelerine ve sürücülere sağladığı yenilikçi çözümlerden biri olan ContiPressureCheck’i Continental 2013 yılında pazara sunmuştu. Tüm lastik basıncı ve ısı verilerini kesintisiz biçimde kabine göndererek izleme imkanı sunan sistem lastiklerin güncel verilerinin tek bir ekrandan kontrol edilebilmesini sağlıyor.