Avrupa Lastik Continental
Aracınız Bir Yaz Yolculuğuna Hazır mı?
Aracınız Bir Yaz Yolculuğuna Hazır mı?

Birçoğumuz için yaz tatil demektir. Aylarca süren kış günlerinden sonra güneşin ortaya çıkması hayatı yeniden yaşamaya değer kılar. Aynı zamanda yol gezileri anlamına da gelir! Aracınızı bir yaz yolculuğu için en iyi şekilde nasıl planlayacağınız ve hazırlayacağınız hakkında pek çok makale olsa da, özellikle yaz lastikleri ile ilgili pek fazla makale yoktur. Ve düşündüğünüzde, sürüş sırasında ağırlığın çoğunu lastikleriniz taşıyor.

Yeterli dişe sahip olduklarından emin olun

Bu, yeni lastiklere ihtiyacınız olup olmadığını anlamanın yollarından biridir. Islak yollarda, dişler aşındıkça hem durmanız için gereken mesafe hem de suda kızaklama riskiniz artar. Neyin yasal olduğunu öğrenmek için eyaletinizin şartlarını da kontrol edin. Daha sonra derinliğinizi kontrol etmek için kuruş testini kullanabilirsiniz.

Varsa bunları döndürün

Tüm lastikler veya araçlar rotasyon gerektirmez, bu nedenle kullanım kılavuzunuzu veya bayinizi kontrol edin. Eğer ihtiyacınız varsa, uzun bir yolculuğa çıkmadan önce yaptırdığınızdan emin olun. Tüm dişler aşınır ve rotasyon, lastiklerinizin eşit şekilde aşınmasını sağlamaya yardımcı olur.

Lastiklerin doğru basınçta şişirildiğinden emin olun

Yola temas eden lastik dişi ne kadar fazla olursa, o kadar fazla yol tutuşuna sahip olursunuz. Doğru basınç için kullanım kılavuzunuzu kontrol edin ve artan ağırlığa göre ayarlayın.

Lastik hizanızı kontrol edin

Bir süredir lastik hizanızı kontrol ettirmediyseniz, uzun bir yolculuğa çıkmadan önce bunu yapmak için mükemmel bir zamandır. Hiç kaldırıma çarptınız mı? Evet, olur böyle şeyler. Ancak bu, aracınızın hizasını bozabilir ve lastiklerinizin aşınmasını olumsuz yönde etkileyebilir.