Avrupa Lastik Continental
Geleceğin Mobilitesi için Yeni Beygir Gücü
Geleceğin Mobilitesi için Yeni Beygir Gücü

Hannover/Münih, 22 Ağustos 2023. "Geleceğin mobilitesini bugünden gerçekleştiriyoruz!" Continental'in bu yılki sloganı, teknoloji şirketinin yazılım tabanlı ve sürdürülebilir mobilite çözümlerinden oluşan benzersiz portföyünü sunacağı Münih'teki IAA MOBILITY. Bunlar, dijital mobilitenin hızlı ve uygun maliyetli bir şekilde uygulanmasına yönelik yenilikçi yüksek performanslı bilgisayarlar ve çözümlerden, geleceğin sürdürülebilir araç iç mekanlarına ve son derece enerji tasarruflu şehir içi sürüş için konsept lastiklere kadar uzanıyor. CEO Nikolai Setzer, "Yoldan buluta: teknoloji portföyümüz birinci sınıf lastiklerden yazılım çözümlerine kadar uzanıyor ve bizi pazarda benzersiz bir konuma getiriyor" dedi. IAA'da sunulacak teknolojilere işaret ederek şunları ekledi: "Geleceğin mobilitesi için yeni beygir gücü geliştiriyoruz. Bugün dünya çapında her beş yeni otomobilden dördü Continental'in güvenlik, konfor, rahatlık ve sürdürülebilirlik sağlayan donanım ve yazılım çözümleriyle donatılmış durumda."

Fuar ziyaretçileri, A2 salonundaki B10 standında Continental'in en yeni çözümlerini ilk elden deneyimleyebilecekler. Fuarın başlangıcında, Yönetim Kurulu üyesi ve Otomotiv grubu sektör başkanı Philipp von Hirschheydt ile 4 Eylül 2023 tarihinde, 10:10 - 10:30 saatleri arasında Continental standında bir basın toplantısı düzenlenecek.

Süper beyin: akıllı yüksek performanslı araç bilgisayarı

Gelişmiş donanımın yanı sıra yazılım da otomotiv endüstrisi için giderek daha önemli hale geliyor. Continental, yüksek performanslı bilgisayarlar (HPC'ler) gibi yeni ve geliştirilmiş ürünler üzerinde çalışan yaklaşık 21.000 yazılım ve BT uzmanı ile yazılım tabanlı otomobillere geçişi şekillendirmeye proaktif olarak yardımcı oluyor.

Akıllı Kokpit HPC

Continental'in kapsamlı HPC portföyüne yeni eklenen Smart Cockpit HPC, gösterge paneli, bilgi-eğlence ve gelişmiş sürücü destek sistemlerini birleştiren önceden yapılandırılmış bir sistemdir. IAA MOBILITY'de Continental ve bir teknoloji endüstrisi ortağı, bir gösteri aracı kullanarak (salon B2 / stant A12) Akıllı Kokpit HPC'nin geleceğin mobilitesini minimum maliyetle ve kısa bir geliştirme süresi içinde nasıl gerçeğe dönüştürebileceğini gösterecek.