Avrupa Lastik Continental
Continental’den Toplu Taşıma Araçları İçin Yeni Lastik

Continental’den Toplu Taşıma Araçları İçin Yeni Lastik

Conti Urban HA3
 
Continental, toplu taşımacılık sektörüne kazandırdığı yenilikçi teknolojileri ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.
 
Şehir içi ve şehirlerarası toplu taşımacılık için geliştirdiği yeni Conti Urban HA3 265/70 R 19.5 ebadı ile Continental, otobüs taşımacılığında da çıtayı yükseltmeye devam ediyor.
 
Dünyanın en büyük uluslararası lastik ve orijinal ekipman tedarikçilerinden Continental, toplu taşımacılık için özel tasarladığı lastik serisini genişletmeye devam ediyor. Orta büyüklükte şehir içi otobüslerde kullanılmak üzere geliştirilen Conti Urban HA3 265/70 R19, yeni kauçuk bileşimi sayesinde hizmet ömründe yüzde 20 artış, yüksek sürüş güvenliği ve düşük yuvarlanma gürültüsü sunuyor. Yüksek sırt kaplanabilirliği ile optimum maliyet avantajının önünü açıyor, filolara rekabet avantajı sağlıyor. 
 
Dur Kalk Trafiğinde Dahi Uzun Hizmet Ömrü
 
Conti Urban HA3 265/70 R19.5, yeni geliştirilen kauçuk bileşimi ile dur kalk trafiğinde dahi uzun bir hizmet ömrünü vaat ediyor. Bununla birlikte güçlendirilmiş yanakları, özellikle şehir içi toplu taşımacılıkta sıklıkla yaşanan bir durum olan lastiğin kaldırım kenar taşları ile sürekli temasına karşı dayanıklılığını artırıyor.
 
Öncelik, Yolcu Konforu ve Güvenliği
 
Yeni Conti Urban HA3 265/70 R19.5, üstün direksiyon hâkimiyeti ve pürüzsüz yol tutuşu sayesinde yolcuların konforunu ve güvenliğini de sağlamaya yardımcı oluyor. Yeni bileşimdeki artırılmış kauçuk oranı lastik yanaklarını güçlü kılarken, çelik kuşak kort ile birleştiğinde özellikle sağlam bir lastik konturu oluşturuyor. Bu kontur, otobüs duraklarında kaldırım kenar taşları ile sürekli temas sırasında, direnç gücünü artırıyor.
 
Hizmet Ömrü Boyunca Doğru Şerit Takibi
 
Lastiğin sırt bölgesinde yer alan kanalların tabanına kadar uzanan kılcal kanallar, ıslak yol şartlarında dahi hizmet ömrü boyunca aksaksız şerit takibi yapılmasına yardımcı oluyor. Continental’in aşınmayı önleyen sırt deseni “artı hacim deseni”ne de sahip olan Conti Urban HA3, kategorisindeki diğer lastiklere nazaran yüzde 20’yi aşkın uzun hizmet ömrü sunuyor. 
 
Diş Açma ve Kaplama İşlemi için Uygun
 
Conti HA3, 19.5 tüm akslara uygun olup, lastiğin diş açma göstergeleri sırt desenine entegre bir şekilde sürücülülerle buluşuyor. Lastik ayrıca, hizmet ömrünü uzatarak filoların maliyet avantajını doğrudan etkileyen yeniden diş açma işlemine uygun ve Continental’in diğer tüm 3. nesil otobüs lastiklerinde olduğu gibi yeniden kaplanabiliyor. 
 
Conti Urban HA3 265/70 R19.5, lastiğin yıl boyunca çeşitli Avrupa bölgesi ülkelerinde kullanılabileceğini gösteren M+S sembolüne sahip.
 
Avrupa Motor Lastik San. Tic. Ltd. Şti.
Maslak Atatürk Oto Sanayi Sitesi
1.Kısım 44.Sokak NO:69
Maslak - Şişli / İSTANBUL
TEL: 444 2 997