Avrupa Lastik Continental
Dört Mevsim Ve Yaz Lastikleri Arasında Mı Kaldınız?
Dört Mevsim Ve Yaz Lastikleri Arasında Mı Kaldınız?

Kış lastikleri, zorlu kış koşulları için özel olarak üretilmiştir; Bir nesil öncesinin ağır, hantal "kar lastiklerinden" çok farklı olsalar da, yine de 8 derecenin altındaki sıcaklıklarda kullanılmak üzere tasarlandılar. Kış lastikleri, karda ve sulu çamurda tutuşu artırmak için derin sırt desenlerine sahiptir ve düşük sıcaklıklarda esnek kalacak şekilde tasarlanmıştır. Kış lastiklerindeki yivler, zor koşullarda ekstra tutuş sağlar ve gözenekli kauçuk bileşikleri ile sırt tasarımı kombinasyonu, çekiş için su tabakasını kardan ve çamurdan uzaklaştırmaya yardımcı olur.

Dört mevsim lastikleri, hafif kar ve kış koşullarında kabul edilebilir performans sağlayan uzun, tek tip sırt ömrü, makul diş derinlikleri ve diş desenleri sağlayan kauçuk formülasyonları ile tasarlanmıştır. Çoğu sürücünün uygun bulacağı kullanım, sürüş konforu ve gürültü seviyeleri sağlarlar.

Bununla birlikte, dört mevsim lastiklerinde takas, yaz lastiklerine göre daha az yol tutuşu ve viraj alma yeteneği şeklinde gelir. Bunun başlıca nedeni, daha uzun hizmet ömrü için tasarlanmış daha sert kauçuk formülasyonu ve hafif kış koşulları için tasarlanmış bir oluk ve yiv modelidir.

Dört mevsim ve yaz lastikleri arasındaki fark nedir?

Öte yandan yaz lastikleri, daha yapışkan kauçuk formülasyonu ve kaldırımla daha iyi bir temas yüzeyi sağlayan daha az yoğun oluk ağı nedeniyle daha iyi direksiyon tepkisi ve çeviklik sağlar.

Mantığa aykırı gibi görünse de, bu daha basit oluk deseni aslında yağışlı havalarda suyu lastiğin temas alanından uzaklaştırarak suda kızaklamaya karşı daha iyi direnç sağlar. Bununla birlikte, yaz lastiklerinin başlıca dezavantajı, yapışkan, daha yumuşak kauçuk bileşiminin daha kısa diş ömrü anlamına gelmesidir; yaz lastikleri ayrıca daha soğuk havalarda daha sert hale gelir ve 8 derecenin altındaki sıcaklıklarda kullanılmamalıdır.

İlkbahar ve yaz kapıda, siz de dışarı çıkıp tadını çıkarmalısınız! Premium marka yaz lastikleri için en iyi fiyatları ve kurulum paketlerini Avrupa Lastik'te bulacaksınız - gelin ve uzman servis danışmanlarımızdan biriyle konuşun ve randevu alarak sizin için neler yapabileceğimizi görün!