Avrupa Lastik Continental
En Sessiz Yaz Lastiği 2021

En Sessiz Yaz Lastiği 2021

Araçlarda performansı etkileyen unsurlar arasında belki de en önemlisi lastik modelinin özellikleridir. Bu özellikler size konfor, sürüş keyfi, güvenlik ve yüksek yol tutuş sağlar. Bunun için mevsim şartlarına uygun olan kaliteli lastikleri seçmek gerekir. Aracınızın performans ihtiyaçlarını da göz ardı etmemelisiniz bu seçimi yaparken. Her yaz lastiği her aracın yolculuk konforunu olumlu etkilemez. Aradığınız etki sessizlikse, sizler için en sessiz yaz lastiği 2021 yılına özel inceleme yapıyoruz.

Michelin

Dünya çapında belki de en çok bilinen markadır. Yolun malzemesi ne olursa olsun rahatlık hissi veren lastik çeşitlerini piyasaya sunar. Yaz lastiği çeşitlerindeki iddiası yolu mükemmel kavraması ve aracın kolay sürülmesidir. Aracın her hareketinde o pürüzsüz hissi size yaşatır. Markanın tüm yaz lastikleri genel olarak ilk sıralarda yer alıyor.

  • Akustik konfor olarak adlandırdığı yenilikçi kauçuk bileşeni kullanıyor.
  • Ar-ge sonucunda en uygun hale getirilmiş olan sırt profili ile sessiz kullanım vaat ediyor.
  • Yüksek hız ve performans araçlarında da uzun ömürlü kullanım sunuyor.

GoodYear

Bu marka, yaz lastikleriyle iyi akustik özelliğe sahip birkaç modelden biridir. Aşınma ve yıpranmaya karşı yüksek direnç gösteren ve iyi yol tutuşa sahip modelleri olan bir markadır. Düşük sesli performans sunmasının yanında yüksek hızlı spor model araçlar için de uygun bir seçenek oluyor.

  • Islak zeminde ve özellikle su birikintisi oluşmuş yollarda iyi kızaklama yapıyor.
  • Lastikler arasında ağırlık ve yük toleransı yüksek modeller sunuyor.
  • Her sürüşte lastikler yeniymiş gibi konfor sağlıyor.

Pirelli

En sessiz yaz lastiği 2021listemizdeki üçüncü büyük markamız Pirelli oluyor. Çevre dostu sloganı ile ön plana çıkan bu marka, yakıt ekonomisi ve sessizliği de ön planda vurguluyor. Yüksek kaliteyi minimum çevresel etki ile sunuyor. Daha dinamik ve kontrollü sürüş temelinde oluşturduğu lastik sırtı tasarımı ile sektöre yenilik getiriyor.

  • Güçlendirilmiş desen tasarımı ile keskin dönüşlerde de yol tutuş sağlıyor.
  • Yağmurlu hava şartlarına uygun su tahliyesi sağlayan tasarımı ile her yol koşuluna uyumlu davranıyor.
  • Özellikle asfalt zeminde akustik olarak konforu vaat ediyor.

Özelliklerinden bahsettiğimiz markalar haricinde elbette pek çok başka seçenek mevcut. En sessiz yaz lastiği 2021 listesi olarak düşünüldüğünde akla ilk gelen lastik çeşitlerinden söz ettik. Unutmayın ki aracınızın model özelliklerine göre, tercih edeceğiniz lastikler çok farklı olabilir. Önemli olan güvenli ve konforlu bir sürüş sağlamasıdır.