Avrupa Lastik Continental
Kış Lastiği Satın Alma Rehberi
Kış Lastiği Satın Alma Rehberi

Kışın araç kullanırken iyi lastik çekişi, hızlanmayı, yavaşlamayı ve yolda kalmayı kolaylaştırır, bu da daha az çamurluk bükülmesine ve yakın çağrılara yol açar. Satın almadan önce bazı ipuçları.

Kış Lastikleri Daha İyi Tutuş Sağlar

Dört mevsim lastikleri ılıman koşullarda ve yağmurda sürüş için uygunken, kış lastikleri 7 C'nin altındaki sıcaklıklarda yol tutuşunu ve güvenliği artırır. Bunun nedeni, dört mevsim lastiklerinin 7 C'nin altında sertleşerek çekişi azaltmasıdır. Ancak kış lastikleri, soğuk koşullarda işlenebilirliği korumak ve onlara daha iyi yol tutuş sağlamak üzere tasarlanmıştır. Ayrıca daha büyük sırt bloklarına sahiptirler, bu nedenle daha fazla lastik yüzeyi karı "ısırır".

Eşleşen Dört Lastik Takın

Diş deseni ve aşınmadaki farklılıklar aracınızın yol tutuşunu etkileyebilir. Aracınıza öyle ya da böyle beş yıldan daha uzun bir süre sahip olacaksanız, iki takım lastik alacaksınız - araba ile birlikte gelen set ve o set bittiğinde bir tane daha. Şimdi bir kış lastiği seti satın almak, dört mevsim lastiklerinizin ömrünü ikiye katlayabilir.

Fazladan Bir Tekerlek Seti Alın

Bir çift siyah çelik kış tekerleği, uzun vadede size zaman ve para kazandıracak. Bunun nedeni, halihazırda tekerleklere takılı lastiklerin bir atölyede değiştirilmesinin yaklaşık 15 dakika sürmesi, oysa sadece lastik değişiminin 60 ila 90 dakika sürmesidir. Ayrıca yazlık tekerleklerinizi kışın tuzuna, çakılına ve sıyrıklarına maruz bırakmayarak ömrünü uzatmış olursunuz.

Basıncınızı Kontrol Edin

Sıcaklık düştükçe lastik basıncınız da düşer, bu nedenle en az ayda bir kontrol edin (yedek lastiği unutmayın) - sıcaklıklar dalgalanıyorsa daha fazla kontrol edin, çünkü sıcaklık değişimleri sert olduğunda iki ila beş PSI kaybedebilirsiniz.