Avrupa Lastik Continental
Kış Lastiğine Geçmek İçin Doğru Zaman Geliyor
Kış Lastiğine Geçmek İçin Doğru Zaman Geliyor

Yaz lastiklerinizi kış lastiklerinizle ne zaman değiştirirsiniz? İlk kar taneleri yere düşene kadar beklerseniz, yalnız değilsiniz. Ancak, bunu yapmak için ideal bir zaman değil. Gerçek şu ki, kar yağışı olsun ya da olmasın, hava sıcaklıkları düştüğünde aracınıza kış lastikleri takmalısınız! Lastikçideki uzun kuyruklardan kaçınmak ve en önemlisi doğru zamanı hakkında daha fazla bilgi edinin.

Kış Lastiklerine Ne Zaman Geçilir?

Cevap: Kış havası lastikleri, hava sıcaklıkları düştüğünde, hava tahmini mavi gökyüzü ve kuru yol gerektirdiğinde bile sizi güvende tutmak için tasarlanmıştır.

Bir palto ve eldivene ihtiyacınız olacak kadar soğuksa, muhtemelen kış lastikleri takmalısınız - kar olsun ya da olmasın. Sıcaklık düştükçe, normal, dört mevsim veya yaz lastiklerinizdeki hamur bileşimi sertleşebilir ve esnek olmayabilir. Kar veya kış lastiklerindeki kauçuk, sıcaklıktaki düşüşlere rağmen yumuşak ve esnek kalacak şekilde özel olarak tasarlanmıştır, bu da sizin için daha iyi çekiş, frenleme ve yol tutuşu anlamına gelir!

Lastiklerinizde bir gümbürtü hissedebilirsiniz

Lastiklerinizde bir "darbe" hissi hissetmeye başlarsanız (ve bunun patlak bir lastik olmadığını bilirsiniz) Bu his genellikle sabahları en belirgindir ve beş ila on km sürdükten sonra kaybolur. Soğuk havalar için ideal olmayan lastikler, gece boyunca kaldırımda otururken havası inebilir.

Lastiklerinizdeki "patlama" genellikle havanın lastiklerinizin en iyi performansını sergileyemeyeceği kadar soğuk olduğuna ve mevcut lastik takımınızın esnekliğini kaybettiğine dair bir uyarı işaretidir.

Lastik diş derinliğinine dikkat

Yeterli lastik sırtına sahip olmak her mevsimde çok önemlidir, ancak özellikle kış aylarında yolların buz, kar ve sulu karla kaplanabileceği durumlarda. Lastiklerinizin dişini kolayca kontrol etmek için ihtiyacınız olan tek şey bir kuruş. Madeni parayı lastiğin/zemin merkezine doğru bakacak şekilde lastik sırtı dişlerinin arasına yerleştirin. Lastikleriniz, yolu güvenli bir şekilde kavramak için ihtiyaç duydukları dişe sahip olmayabilir. Kış koşullarında araç kullanmak özellikle tehlikeli olacaktır.

Aracınızı kışa hazırlamak için ilk donu beklemeyin. Continental lastikleri soğuk havalarda, karda, buzda ve kışın yolunuza çıkan diğer her şeyde kendinden emin durma gücüne, güvenilir yol tutuşuna ve etkileyici yol tutuşuna sahiptir! Kış lastikleri için çılgınca acele etmekten kaçının. Avrupa Lastik ikliminize ve mevcut lastik aşınmasına bağlı olarak, geçiş yapmak için en iyi zamanı size tavsiye edebilir. Ayrıca, lastiklerinizi mevsimler arasında nasıl düzgün bir şekilde saklayacağınızı anlamanıza da yardımcı olur, böylece ilkbahar ve yaz yuvarlandığında lastiğiniz yola hazır olur!