Avrupa Lastik Continental
Kış Lastikleri Daha Güvenli Hissettirir
Kış Lastikleri Daha Güvenli Hissettirir

Araba sahibi olmak pahalıdır ve kış lastikleri için daha fazla para ödeme düşüncesinden nefret edebilirsiniz. Ülkenin büyük kış havası gören bir bölgesinde yaşıyorsanız, kış lastikleri size yolda daha fazla güvenlik sağlayabilir. Diğer lastiklerinizi sık sık değiştirmek zorunda kalmayarak ve ayrıca size en azından araba sigortanızın muafiyetine mal olacak araba kazalarından kaçınarak paradan tasarruf edebilirsiniz.

Araba sahibi olmak büyük bir kolaylık. Toplu taşıma araçlarında beklemek veya kötü havalarda yürümek/bisiklet kullanmak zorunda kalmadan istediğiniz zaman araçla dolaşabilme özgürlüğüne sahip olursunuz. Ama bir bedeli var. Bir araba kredisini ödedikten (veya arabanızın parasını peşin ödedikten) sonra bile, araba sigortası primleri ve bakım maliyetleriyle uğraşmanız gerekir. Bazen pahalı bir ihtiyaç duyulan onarım ortaya çıkabilir veya bir kazaya karışabilir ve araba sigortanızı düşülebilir şekilde ödemeniz gerekebilir.

1. Kış lastikleri sizi direksiyon başında daha güvende tutabilir

Kış lastikleri hakkında, kış günü araba kazası olasılığını azaltan kapsamlı bir açıklama yapmak istemiyoruz. Ve tabii ki özel lastiklere sahip olmak yeterli değil; ayrıca daha güvenli bir sürücü olmanız ve karda ve buzda yol alırken ekstra özen göstermeniz gerekir. Pek çok insan, dört tekerlekten çekişli veya dört tekerlekten çekişli bir araca sahip olmanın yeterli olduğunu düşünür ve bunlar harika özellikler olsa da, kış lastikleri size kış sürüşü için kesinlikle çok önemli bir şey sunacaktır: daha fazla frenleme yeteneği.

Kendi arabanızda kış lastiklerinin olması maalesef başkalarının sürüş alışkanlıklarını iyileştirmeyecektir. İnsanların en kötü yol koşullarında bile direksiyon başında ciddi anlamda akılsızca şeyler yaptığını görürüz.

2. Diğer lastiklerinizi daha uzun süre saklayabilirsiniz

Satın aldığınız paranın karşılığını almayı seven biriyseniz (ve bahse girerim öylesinizdir), kış lastiklerine sahip olmak, daha sıcak havalarda setinizi daha uzun süre kullanacağınız anlamına gelir.

3. Daha fazla iç huzuruna sahip olacaksınız

Kötü hava koşullarında direksiyona geçtiğinizde geceleri uyuyabilmenin veya biraz daha rahat nefes alabilmenin gerçekten bir bedeli yok. Karda araba kullanmaktan yürekten nefret ederiz, ancak bazen kışın çirkin yüzünü gösterdiği yılın %40'ında yaşamak zorundaysak bu kaçınılmazdır. Kış lastiklerini kullanarak hem vücudumuzu hem de banka hesabımızı daha güvenli tutmak için elimizden geleni yaptığımızı bilmek bizi daha iyi hissettiriyor.