Avrupa Lastik Continental
Kış Lastikleri Hakkında En Sık Sorulanlar
Kış Lastikleri Hakkında En Sık Sorulanlar

S: Kış lastikleri söz konusu olduğunda dikkate alınması gereken tek şey kar mı?

C: Kar tek şey değil. Kış lastiklerini düşünürken buzlanma, sulu kar ve soğuk hava koşullarını da düşünmek önemlidir. Kış lastikleri "kış odaklıdır", yani çok soğuk havalarda esnek kalırlar. Kış lastikleri, kış yol koşullarına göre optimize edilmiştir. Continental Tire VikingContactTM 7 buz, kar, kar yağışı ve soğuk havalara odaklanır.

S: Halihazırda dört mevsim lastiklerim varken neden kış lastiklerini kullanmalıyım?

C: Dört mevsim lastiklerinin yıl boyunca kullanılabilmesi için çok geniş bir sıcaklık aralığında çalışması gerekir. Dört mevsim lastikleri hafif kar koşullarında kullanılabilir, ancak özellikle kış koşulları için tasarlanmamıştır. Kış sıcaklıklarının sürekli olarak 45 Fahrenheit derecenin altında kaldığı bir iklimde yaşıyorsanız, kış lastikleri yolda daha fazla güven için iyi bir seçim olabilir.

S: Kış lastiklerime geçmek için ideal zaman ne zaman?

C: Kış lastiklerine geçmek için iyi bir zaman, bulunduğunuz yere göre değişir. Kuzey Amerika Birleşik Devletleri'nin çoğunda, genellikle Ekim ortasından sonuna kadardır. Genellikle ilk karın yağmasını beklemek iyi bir fikir değildir. Birçok kişinin bunu yapması, mağazalarda aşırı kalabalığa neden olur ve lastik değiştirme hizmetinin çok daha uzun sürmesine neden olur. İlk büyük kar yağışından önce hazır olmak istersiniz.

S: Bir kış lastiği kaç kış mevsimi dayanır?

Y: Diş ömrü, yol koşulları, şişirme basıncı ve bakım kayıtları gibi birçok faktörden etkilenir. Ortalama olarak, tipik koşullar altında özel bir kış lastiği, yaklaşık üç tam kış mevsimi boyunca performansını koruyabilir.

S: VikingContact 7'yi birinci sınıf bir kış lastiği ve kış koşulları için ideal bir seçenek yapan nedir?

C: VikingContact 7, test kuruluşları, lastik bayileri ve tüketiciler tarafından kış çekişinde lider olarak görülüyor. Bu ödüller, Continental'in en son teknolojilerinin sonucudur.

Kış lastiklerinin en önemli iki bileşeni sırt bileşimi ve sırt tasarımıdır. Her ikisi de birbirini tamamlamaya çalışır.

Fayda – Geliştirilmiş Tutuş: Çoğu tüketici, yol koşulları en kötü olduğunda çekiş ister. VikingContact 7, kavramayı geliştirmek için yeni olanaklar sunan bir İskandinav Bileşiği kullanır.

Arkasındaki Bilim: Continental Tire'ın geliştiricileri, bileşik tarife kolza tohumu yağı ekledi. Yağ, bileşiğin polimer matrisinde dağılır ve çok düşük sıcaklıklarda esnek kalan bir İskandinav bileşiği sağlamak için soğuk esnek özelliklerini diğer bileşenlerle paylaşır. VikingContact 7 deseninin ana olukları, sırtın ortasından doğrudan su ve sulu kar tahliyesi oluşturarak, yüksek seviyede su ve sulu karla kayma performansı sunan desenin hemen dışına çıkar.