Avrupa Lastik Continental
Continental Otomobil Tutkunlarıyla İstanbul Autoshow 2015’te Buluştu

Continental Otomobil Tutkunlarıyla İstanbul Autoshow 2015’te Buluştu

Continental, 140 yıllık üstün deneyim ve uzmanlığıyla ortaya koyduğu yenilikçi ürünlerini, 22-31 Mayıs tarihleri arasında ulaşım sponsorluğunu üstlendiği İstanbul Autoshow 2015’te sergiledi.
 
ContiSafetyExperience isimli fren simülatörüyle katılımcılara ıslak zeminde sürüş deneyimi yaşatan Continental, düzenlediği şut yarışmasıyla da futbol coşkusunu İstanbul Autoshow 2015’e taşıdı.
 
Dünyanın en büyük uluslararası lastik tedarikçisi Continental, resmi ulaşım sponsoru olduğu TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen İstanbul Autoshow 2015’te, yenilikçi ürünleriyle ülke çapından binlerce ziyaretçiyle buluştu. 
 
Continental’in standında; yaz lastiği modeli ContiSportContact 3, kış lastiği modeli ContiWinterContact TS 850; hem elektrikli ve hibrit araçlar için geliştirilen Conti.eContact, hem spor hem de sportif sürüş karakteristiklerine sahip 5 serisi lastikleri ContiSportContact 5P, ContiSportContact 5, ContiPremiumContact 5 ve ContiEcoContact 5 ile SelfSupportingRunflat, ContiSeal, ContiCrossContact UHP, 4X4 Contact, Van Contact 100, ContiCrossContact AT, Vanco 2 ve ContiWinterContact TS 830 P gibi diğer lastik modelleri tanıtıldı. 
 
Continental’in fren simülatörü ContiSafetyExperience büyük ilgi gördü
 
Güvenliği her şeyin üstünde tutan Continental, özel olarak geliştirdiği ContiSafetyExperience simülatörü ile fuar ziyaretçilerine ıslak zeminde frenleme deneyimi yaşattı. Simülatör, ıslak zeminde 50km/s ve 130km/s hızla frenleme yaparak Continental lastiklerinin sunduğu fren mesafesini gözler önüne serdi.
 
Ziyaretçilere ücretsiz hava basıncı ve diş derinliği kontrolü
 
Continental, güvenlik için lastik hava basıncı ve diş derinliği kontrolünün önemini İstanbul Autoshow 2015’te de vurguladı. Bu kapsamda fuar otoparkında kurulan özel alanda otomobillerin hava basıncı ve diş derinliği ücretsiz olarak ölçülüp sürücüler bilgilendirildi.
 
İstanbul Autoshow 2015’te futbol coşkusu
 
Dünyanın en önemli futbol organizasyonlarını destekleyen ve son olarak Euro 2016 Futbol Şampiyonası’nın sponsorluğunu üstlenen Continental, futbol coşkusunu İstanbul Autoshow 2015’e taşıdı. Kurulan alanda gerçek topla dijital bir kaleciye şut atma yarışması düzenlendi ve dereceye girenlere futbol topu hediye edildi.
 
Continental’den elektrikli ve hibrit otomobiller için yeni model!
 
Continental elektrikli ve hibrit motorlara sahip otomobiller için geliştirdiği yeni modelini İstanbul Autoshow Fuarı’nda tanıttı. Yeni geliştirilen Conti.eContact lastikleri 17 ve 18 inç ebat alternatiflerine sahip ve geleneksel lastiklere kıyasla yüzde 30’a varan oranlarda düşük yuvarlanma direnci sunuyor. Conti.eContact modeli, aynı zamanda performans araçları ve SUV’lar için de tercih edilebiliyor.
 
Katılımcılar Continental’i sosyal medyadan da takip etti 
 
İstanbul Autoshow 2015’in resmi ulaşım sponsorluğunu üstlenen Continental, bu önemli rolü sosyal ağlardaki iletişimine taşıyarak fuar süresince sorduğu 4 soruya #Autoshowdayız hashtagiyle doğru yanıtı veren 20 kişiye, Continental tavla hediye etti.