Avrupa Lastik Continental
Continental Yollara 3D Görüntü Getiriyor
Continental Yollara 3D Görüntü Getiriyor

Continental'in sürücünün görüş hattını algılayan ve 3D görüntüleri kafalarının hassas konumuna göre ayarlayan iç kamerası önemli bir rol oynuyor. Sürücülerin dikkatlerini 3D ekrana çok uzun süre odaklamalarını önlemek için kamera, sürücünün dikkatinin dağılabileceği veya yorulabileceği olası anları belirlemek için dikkat algılama özelliğini de kullanır. Continental, gösterge panelinin 3 boyutlu görselleştirmesiyle, sürücünün gelişmiş sürücü yardım sistemleri, geleneksel ekranlar, iletişim hizmetleri ve bilgi-eğlence uygulamaları tarafından sağlanan bilgilerle aşırı yüklenmemesini sağlamaya odaklanıyor.

İnsan Makinesi başkanı Dr. Frank Rabe, "Otostereoskopik 3D teknolojisine sahip hacimli üretim ekranımızla, insan-makine etkileşimini yepyeni bir düzeye çıkarıyor ve yarının bağlantılı kokpitinde sezgisel iletişimin temellerini atıyoruz" dedi. Continental'de arayüz iş birimi. "Güvenlik ve konfordaki bu kazancın yalın bir elektronik mimarisi pahasına gelmemesini sağlamak için, orta konsoldaki veya gösterge panelindeki çeşitli ekranları Etki Alanları Arası Hub'ımıza entegre ettik."

Continental, otostereoskopik 3D teknolojisine sahip hacimli üretim ekranını piyasaya sürüyor.

Gelecekte, karmaşıklığı azaltmak ve ağırlıktan ve yerden tasarruf etmek için tüm araç içi giriş ve çıkış cihazları için yalnızca az sayıda kontrol ünitesi gerekecektir. Cross Domain Hub, yüksek performanslı bir bilgisayardır ve Continental'in HMC Genesis'te kullanılan 3D ekranının temelidir. Modern E/E mimarisinin dönüşümünde bir başka kilometre taşını işaret ediyor. Amaç, çok sayıda bireysel kontrol ünitesinden birkaç yüksek performanslı bilgisayara geçmektir. Continental'in etki alanları arası çözümünün yeni neslinde, tüm ekranlar tek bir üniteye entegre edilmiştir. Sürücü, örneğin hareketle kontrol, navigasyon haritalarını ön yolcunun ekranından kendi ekranına sürükleyerek ve tam olarak nereye yerleştirmek istiyorsa düzenleyerek içeriği birden fazla ekrana dağıtabilecek.

Lightfield Ekranı: Herkes İçin Araç İçi 3D Filmler

Continental, ön yolcunun ve arka koltuklardaki yolcuların da üç boyutlu deneyimin keyfini çıkarmasını sağlamak için şu anda Silikon Vadisi merkezli Leia Inc.'in doğal 3D Lightfield Teknolojisine dayalı yeni bir 3D ekran geliştiriyor. kafa hareketini algılayan kameralara veya 3D gözlüklere duyulan ihtiyaç. Sonuç olarak, Natural 3D Display yalnızca ağırlık, alan ve maliyet tasarrufu sağlamakla kalmaz, aynı zamanda video konferanslardan ve çevrimiçi alışverişten artırılmış gerçeklik oyunlarına ve 3D filmlere kadar bağlantılı bir arabadaki tüm yolculara dijital hizmetler dünyasının kapılarını açar. Yukarıda açıklanan paralaks bariyerleri yerine, bu sistem Leia'nın Difraktif Işık Alanı Arka Aydınlatma (DLB™) teknolojisine dayanır. Görüntü panelinin altında ışığı bükerek doğal bir 3D efekti yaratan kırınım ızgarası ve nano yapılara sahip bir optik dalga kılavuzu. Continental, bu teknolojiyi araçlarda kullanım için uyarlıyor. Sistemin 2022 yılına kadar üretilmesi planlanıyor.